Anonymous’tan Devlet Kurumlarına Siber Saldırı!

Anonymous’tan Devlet Kurumlarına Siber 

Saldırı!
Günlerdir Taksim’de yaşanan olaylar ve polisin Gezi Parkı’nda yapılacak düzenlemeye karşı çıkan vatandaşlara uyguladığı orantısız güce kısa sürede tüm dünyadan tepki yağdı. Uluslararası haber kuruluşları olayları canlı olarak aktarırken birçok aktivist grup da desteklerini sosyal medya ve internet aracılığıyla Türkiye’ye iletti. Daha önce Türk Hükümetine şiddeti durdurması için uyarıda bulunan hacktivist grup Anonymous, barış içinde tepkisini dile getiren Türk vatandaşlarına zulmedildiği gerekçesiyle devlet kurumlarına siber saldırı başlattı.
Operasyonu Youtube üzerinden yayınladıkları video ve Twitter’daki #opturkey hashtagi aracılığıyla duyuran grubun açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.


“Selam Türkiye Hükümeti,
Biz Anonymous’uz. Günlerdir, Türkiye’deki zorba hükümetlerine barış içinde karşı çıkan Türkiye’deki kardeşlerimize zulmedildiğini, dövüldüğünü, zırhlı araçlarla üzerlerinden geçildiğini, sokaklarda su topları ve gazla vurulduklarını dehşet içinde izliyoruz. Taksim Meydanı’ndaki devrim merkezinden Türkiye’deki her kente kadar, insanlar ayağa kalktı. Polisin amansız saldırısına karşın, yüz binlerce kişi günlerce sokakları tuttu.
Binlerce kişi tutuklandı. cuntadan ne farkınız var?
Türkiye’nin sözümona “modern” bir demokrasiydi ama Türk Hükümeti, Çin ve İran’daki aşağılık diktatörler gibi davranıyor. Anonymous bu hareketle çileden çıktı; dünya çapında birleşeceğiz ve Türk Hükümetini dize getireceğiz. Türk Hükümetinin tüm internet ve iletişim araçlarına saldıracağız. Halkınıza karşı işlediğiniz suçun öğrenilmesini engellemek için, onların sosyal medya bağlantısını ve diğer iletişimini sansürlediniz.
Artık, Anonymous sizi durduracak ve kendi halkınız gücünüzü elinizden alacak. Geçmişte, sizdeki totalitaryenliği Mübarek’te de gördük. Onun başına ne geldiğini biliyorsunuz. Kendi halkınıza bunu yapmayın. Akıllı olun, görevden çekilin ve halkınızın kendi kaderini belirlemesine izin verin. Türk halkına, içinde bulunduğunuz durum ne kadar karanlık görünse de, kendinizi ne kadar yalnız ve terk edilmiş hissetseniz de, dünyanın sizi izlediğini bilin.
Anonymous’un durmadan, dinlenmeden size yardım etmeye çalıştığını bilin. Bu kavgada anonymous’un yanınızda olduğunu bilin. Onların sizi yönetmesine izin vermeyin; siz onları yönetin. “Kendi aklınızla düşünün, otoriteyi sorgulayın.”
biz Anonymous’uz.
biz birlikteyiz.
biz affetmeyiz.
biz unutmayız.
Türkiye Hükümeti, bizi beklemek için geç kaldınız.”

0 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...