Çin'in bilinmeyen gücü: Baidu

Çin'in en büyük internet devi, şimdi de gözünü batıya dikti! İşte Baidu ve özel yazılımları!

baidu, çin, google, alternatif, arama motoru, Baidu Browser, Baidu PC Faster, Baidu Free Antivirus 2013, Baiud launcher, chrome, firefox, windows
Ülkemizde "Baidu" adını duymuş olan, ne anlama geldiğini bilen çok az insan vardır. Ama dünyanın en kalabalık ülkesi Çin'de internete işi düşen herkes onun adını ezbere bilir. İnternet denince bizim aklımıza Google geliyor. Çin'deyse internet demek Baidu demek. Çin internet arama motoru pazarının yarısından fazlasına sahip olan firma kullanıcılarına pek çok ücretli yazılım yanında 50'ye yakın ücretsiz uygulama sunuyor.
Artık Çin pazarı ona yetersiz geliyor olacak ki firma, uygulama ve hizmetlerinin henüz beta aşamasında olan İngilizce sürümleriyle Çin Seddi'ni aşıp Batı'yı fethetmek istiyor. Sizler için hazırladığımız bu yazıda, Çin'den esen bu rüzgarın beraberinde getirdiği ücretsiz uygulamaların en ilgi çekici olanlarını inceleyeceğiz: Android işletim sistemi için hazırlanmış bir tarayıcı olan Baidu Browser; PC'lerin daha hızlı çalışması için gerekli ayarları yapan Baidu PC Faster; gerçek zamanlı koruma sağlayan bir anti virüs programı olan Baidu Free Antivirus 2013 ve Android akıllı telefonların arabirimini değiştiren Baidu Launcher.

0 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...